Yazılımları neden güncellemelisin?


"Yama" veya "Hizmet Paketi" olarak da bilinen bir yazılım güncellemesi, yazılım satıcıları tarafından esas olarak mevcut ürünlerindeki güvenlik açıklarını ele almak için yayınlanan bir yazılım parçacığıdır. Yazılım güncellemeleri bazen hata düzeltmeleri bazen de ürün geliştirmeleri içerir.

Genellikle, "yazılımı güncellemeye" yönelik bu hatırlatıcılar en uygunsuz zamanlarda gelir ve bazen oldukça zaman alırlar, bu nedenle çoğu insan kötü bir şey olana kadar bunları erteler.

Bu güncellemeyi tam olarak ne kadar süre bekletmeyi düşünüyorsunuz? Ve neden bu kadar gerekli - oldukça rahatsız edici olmasına rağmen?

Aşağıda bazı iyi nedenler var.

1. Güvenlik açıklarını azaltmak için

Yalnızca güvenlik güncellemeleri, yazılımınızı güncel tutmanın en önemli nedeni olabilir. Teknoloji, kurum genelinde internete maruz kaldıkça, tüm ürün ayrıntılarınızı depolayan veritabanlarınız, güvenlik tehditlerine giderek daha fazla maruz kalmaktadır. Herhangi bir kritik yazılım güncellemesini ihmal etmemeniz çok önemlidir. Düzeltilmemiş / eski bir bilgisayar kullanmak, kapıları kilitlenmemiş bir evde yaşamak gibidir ve istenmeyen davetsiz misafirleri davet eder. Bilgisayarınızdaki güncellemeleri göz ardı ettiğinizde, bilgisayarınızı virüslere açık bırakmayı seçmiş olursunuz. Siber suçlular, kötü niyetli girişimlerinin devam etmesini sağlamak için kullanıcıların yazılım güncellemeleri konusundaki ilgisizliğinden faydalanır.

2. Hataları ve çökmeleri düzeltmek için

Bir şirket herhangi bir programın güncellenmiş bir sürümünü oluşturduğunda çökmeler, sorunlar, hatalar ve diğer parçalar düzeltilir. Bu programlar güncellenmezse, sorunların ortadan kalkmasını bekleyemezsiniz. Geliştirilen her yazılım parçasının kendine özgü kusurları (bazıları diğerlerinden daha fazla) veya iyileştirme alanı vardır. Üreticiler güvenlik kusurlarını veya hataları ortaya çıkardıkça, programlarda küçük geliştirmeler yaptıkça veya uyumluluk sorunlarını ele aldıkça güncellemeler yayınlarlar. Yazılımınızı güncellemek, en güncel ve hatasız sürümü çalıştırmanızı sağlar.

3. Diğer güncel teknolojilerle uyumluluğu sağlamak

Bu, teknolojik çağın ortasında yaşayan bir dinozorun misalidir. Herkesin avucunda bilgisayarlar varken daktilo kullanmayı tercih eden 5 milyondan biri olmakta ısrar ediyor musunuz? İşte karşınızda - diğer güncellenmiş sistemlerle uyumlu olmak için sürümünüzü yükseltmeniz gerekiyor. 

4. Rakiplerinizin önünde kalmak için yenilik yapın

Tüketiciler ve müşteriler bu yüksek teknoloji çağında en modern sistemlerle çalışmak istiyor. Yani, rekabeti geride bırakarak en güncel olanı olun.


Bu makale size yardımcı oldu mu?Konu ile İlgili Diğer Makaleler
Yazar Hakkında


    Yorum Gönder