Ürün tipleri nelerdir? (Normal ürün, ana ürün ve varyant ürün)


Visera'da, bir stok kaydı yaparken ürün tiplerini Normal, Ana ve Varyant ürün olarak üç şekilde tanımlarız. Bu üç farklı ürün tipi aslında ürünlerin birbirleriyle olan ilişkisini tanımlıyor.

Varyant Ürünler

"Görselde bir ana ürün kartı içinde varolan varyant ürünler görüntülenmektedir..."


1. Normal Ürünler

Normal Ürün, kendisine herhangi bir ürünün bağlı olmadığı ve kendisi de bir başka ürüne bağlı olmayan ürünlerdir. Bir başka deyişle, Ana Ürün veya Varyant Ürün olmayan her ürün Normal Ürün'dür.

2. Ana Ürünler

Kendisine Varyant Ürünler tanımlanmış olan ürünlere Ana Ürünler deriz.

3. Varyant Ürünler

Herhangi bir ürünün; renk, beden, desen gibi küçük farklılıklar gösteren diğer ürünlerine Varyant Ürünler denilmektedir. Bir ürünün Varyant Ürün olarak kaydedilebilmesi için bir başka ürüne bağlanması gerekir. Dolayısıyla bir stok kartı, bir başka stok kartının bağılı olursa Normal Ürün olmaktan çıkıp Varyant Ürün statüsü kazanır. Ve bağlı olduğu stok kartı, Normal Ürün olmaktan çıkıp Ana Ürün statüsü kazanır.

Visera'da stok kartlarınıza Ana ve Varyant Ürünler tanımlayıp satışlarınızı kolaylaştırır ve internetten satış yaparken müşterilerinize kolaylıklar sağlarsınız. Visera'da her şey kullanıcılarının rahatı ve müşteri işlemlerinin hızlıca gerçekleştirilmesi düşüncesiyle geliştirilmiştir.

Bir Not: "Bazı internetten satış ve pazar yerlerinde Varyant Ürünler, sistem tarafından Normal Ürün gibi algılanabilir."


Visera, ileri teknolojiye sahip servisler sunabilecek şekilde altyapı sağlar. Kendisini devamlı güncelleyen sanal ticaret platformlarına uyumluluk gösterir!

Neden Ürünlerimi Ana ve Varyant Ürünler Olarak Kaydetmeliyim?

Eğer bir ürününüz gerçekten varyantlara sahip ise, satışa hazırlanan bir ürünün stok kartında bu statüleri vermeniz, ürünlerinizin stok durumunu kolayca takip etmek, binlerce stok listesi içerisinde kolayca ürününüzü bulmak gibi birçok avantajlarla zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirerek size azami faydalar sağlamaktadır. 


Bu makale size yardımcı oldu mu?Konu ile İlgili Diğer Makaleler
Yazar Hakkında


Yorum sayısı: 1

  1. Yorum Gönder