WooCommerce'i tanıyalım.


WooCommerce, çevrimiçibir mağazaya sahip olabilmeniz için WordPress?in web sitenize e-ticaretfonksiyonu ekleyen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Sadece birkaç tıklamaile WordPress, web sitenizi bir e-ticaret web sitesine dönüşür.

"WooCommerce nedir?" Diye soruyorsanız, muhtemelen bir WordPresssiteniz vardır ve hemen hemen her şeyi satmaya başlamaya hazırsınızdır.

Bu yazıda, WooCommerce'in ne olduğunu, sizin için neler yapabileceğini veonu neden kullanmanız gerektiğini ele alacağız.

WooCommerce nedir?

WooCommerce, mevcut WordPress sitenizle kolayca entegre olan ve sitenizi yalnızca birkaç tıklama ile tamamen işlevsel bir e-ticaret sitesine dönüştürendir eklentidir.

Şu anda ABD, Kanada ve Birleşik Krallıktaki WordPress e-ticaret sitelerinin %99'undan fazlasına destek veriyor.

27.000.000'dan fazla indirme ve milyonlarca etkin kurulumla, kesinlikle çok sayıda e-ticaret sitesinin arkasındaki vurucu bir güç! 

WooCommerce Ne Yapar?

WooCommerce, WordPress panelden ücretsiz bir eklenti ile, kutudan çıktığıanda temel mağaza işlevselliği sağlar.

Yüzlerce kullanılabilir uzantıya sahip olsa da, kurulduğu andan itibaren bazı inanılmaz işlevler sunar.

Kolay Kurulum, Kurulum ve Entegrasyon

WooCommerce, e-ticaret mağazanızı WordPress temanızla çalışır duruma getirmek için basit bir kurulum ile kolay bir başlangıç yapmak için tasarlanmıştır.

Özellikli Alışveriş Sepeti

Ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan süreçlerle, site ziyaretçinizin ödeme sürecini baştan sona özelleştirin. 

Ödeme Ağ Geçitleri

WooCommerce ile, çekleri kabul edebilir, teslimatta nakit ödeme yapabilir, banka havalesi yapabilir veya başlıca kredi kartlarını ve diğer PayPal ödemelerini kabul etmek için PayPal'ı kullanabilirsiniz. 

Coğrafi Konum ve Otomatik Vergiler 

WooCommerce size coğrafi konum belirleme ve otomatik vergileri açma seçeneği sunar, böylece mağazanız müşterilerinize nerede olurlarsa olsunlar vergiler dahil doğru fiyatı gösterecektir.

Özelleştirilebilir Ödeme Süreci

Ödeme sürecini baştan sona tamamen kontrol edin. Yurtiçi veya dünya çapında satış yapmayı, ödeme akışı URL'lerinizi ayarlamayı, misafir ödemesini etkinleştirmeyi / devre dışı bırakmayı ve güvenli ödemeyi seçebilirsiniz.

Varsayılan Para Birimi

Çok çeşitli mevcut para birimleri, mağazanız için kullanmak istediğiniz para birimini seçmenize olanak tanır.

Yeniden Yönlendirme Sepeti

Bir ürün eklendikten sonra müşterinizi sepetine yeniden yönlendirme seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Ürünlerin Tam Kontrolü

İster tek bir ürün, ister birçok seçeneğe sahip tek bir ürün, ister düzinelerce, yüzlerce veya daha fazlasını satıyor olun... WooCommerce size herbiri üzerinde tam kontrol sağlar.

Sınırsız ürün ekleme

İstediğiniz kadar ürün tanımlayın.

Ürün Varyasyonları

Ürünlerinizin varyantları mevcutsa, müşterileriniz sipariş verirken bu seçenekleri kullanabilir

Mevcut her seçenek için boyutlar, renkler, fiyatlar, stok seviyeleri, resimler ve daha fazlası ayarlanabilir.

Envanter

Envanter yönetiminizin kontrolünü elinize alın! 

Stok seviyeleri, ön siparişler, stokta olmayan envanterin gizlenmesi, bir ürünün stok seviyesi düşük olduğunda veya tükendiğinde e-posta bildirimleri vedaa fazlası, ürün yönetimini kolaylaştırmanıza ve basitleştirmenize yardımcı olur.

Kolay Nakliye

WooCommerce yalnızca ürününüzü satmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterinize ulaştırmayı da kolaylaştırır. Çeşitli gönderi seçenekleri, ürünlerinizi müşterilerinize minimum çabayla bağlamanıza yardımcı olur!

Gönderi Seçenekleri

Sabit fiyat, Uluslararası Gönderi, Yerel teslimat veya Yerel teslim alma seçenekleri sunan yerleşik seçeneklerle gönderimi zahmetsiz hale getirin. Ücretinizi Otomatik olarak ayarlayın ve müşterinize adreslerine göre en düşük fiyatı verin - hatta ücretsiz kargo teklif edin.

Gönderi Hesaplama, Görüntüleme ve Hedef

Bir adres girilene kadar kargo ücretini gizleyin, alışveriş sepetinizde bir Gönderi Hesaplayıcısı sunun ve müşterinizin yalnızca Fatura Adresine veya ayrı bir Gönderi Adresine göndermesine izin verin.

Daha Kolay Vergi Yönetimi

Başarılı bir e-ticaret mağazası işletmek, vergilerle uğraşmak demektir. 

WooCommerce, vergi işlemlerini daha az stresli hale getirmek için tasarlanmış çeşitli seçeneklerle bunu sizin için basitleştirir.

Vergi Yönetimi

WooCommerce, ürünleri çevrimiçi satmak için oluşturulmuş çevrimiçi bir ürün olduğundan, satış vergilerinin işlenmesi eklentinin içine yerleştirilmiştir. Özel vergi oranları, başlıca vergi oranı hesaplaması ve coğrafi konum vergi oranları, mevcut seçeneklerden yalnızca birkaçıdır. Ayrıca vergi oranlarını tanımlayabilir ve gönderim maliyetlerinize atanan vergi oranını kontrol edebilirsiniz.

Pazarlama ve Arama Motoru Optimizasyonunda Lider

Daha iyi bir fare kapanı inşa etmek, onu sizin inşa ettiğinizi bilmiyorlarsa, kimseyi kapınıza getirmez! WooCommerce, kelimelerin yayılmasına yardımcı olmak ve potansiyel müşterilerinizin orada olduğunuzu bilmesini sağlamak için WordPress SEO'nun gücünden yararlanır.

(SEO hakkında ki makalemiz için tıklayın)

WordPress SEO

WooCommerce WordPress üzerinde çalıştığından, e-ticaret mağazanız WordPress'te sunulan yerleşik SEO seçeneklerinden yararlanır. Bu ve temel SEO seçenekleri için sağlanan ayrıntılı kontroller nedeniyle, WooCommerce vitrinleri önemli bir SEO artışı elde ediyor.

Kuponlar ve İndirimler

Vergi indirimi yapmadan indirimleri ve kupon kodlarını kolayca etkinleştirin.

İncelemeler

Ürün incelemeleri, çevrimiçi satışları teşvik etmek için çok önemlidir ve bunları doğrudan kontrol panelinizden etkinleştirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, yalnızca doğrulanmış müşterilerin incelemelerine izin verebilir ve gözden geçirenleri doğrulanmış olarak tanımlayan bir etiket görüntüleyebilirsiniz.

Bilgilendirme

Ürün satmak harika bir başlangıçtır ve WooCommerce raporları ile ne sattığınızı takip edebilir, eğilimleri görebilir ve gelecekteki büyümeyi planlamak için verilerinizi analiz edebilirsiniz.

Mağaza Panosu

Yerleşik kontrol panelinden trafiğinizi, siparişlerinizi ve durum özetinizi hızla görüntüleyin.

Raporlar

WooCommerce raporları ile brüt ve net satışlarınızı görüntüleyebilir ve raporları yazdırabilirsiniz.

Analiz

Mağaza büyümesini planlamaya yardımcı olması için büyüme trendlerinizi ve satışlarınızı izleyin.

Müşteri yönetimi

Ziyaretçiden müşteriye, müşteriden tekrar müşteriye - WooCommerce'deki Müşteri Yönetimi araçları, site ziyaretçilerinizin bir sonraki adımı atmasını kolaylaştırır.

Hesaplar ve Parolalar

Müşterilerinizi hesap oluşturmaya teşvik etmek ve bunu yapmalarını kolaylaştırmak, müşterilerinizi elinizde tutmanıza yardımcı olacaktır. WooCommerce kurulumunuzu isteğe bağlı olarak şifreleri otomatik olarak oluşturacak şekilde ayarlayabilir ve müşteri hesabı kullanıcı adını müşterinin-posta adresinden oluşturarak hesap oluşturma sürecinin daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

iOS Uygulaması 

Çünkü mağazanız sizinle birlikte gitmeli! Ürün kataloğunuzu, ürün ayrıntılarınızı, siparişlerinizi ve daha fazlasını doğrudan iOS cihazınızdan kolayca kontrol edin.

Kolay Mobil E-Ticaret

Telefonlardaki ve tabletlerdeki müşteriler büyüyen bir demografik yapıdadır ve WooCommerce, müşterilerinizin hangi cihazdan alışveriş yaparsa yapsın harika bir deneyim yaşamasını sağlar.

Mobil Dostu

"mCommerce" veya Mobil e-ticaret, tahmini büyüme astronomik olarak artarken, çevrimiçi satışların büyük bir bölümünü yönetiyor. WooCommerce mobil uyumludur, böylece müşterinizin cihazı nedeniyle bir satışı asla kaçırmazsınız.

Tüm bunlar ve çok daha fazlası, doğrudan ana eklentide bir araya getirilmiştir - kutudan çıkar çıkmaz kendi e-ticaret mağazanızı kurmanız için yeterlidir.

Her ihtimale karşı, WooCommerce uzantıları var.

Tamamen Uzatılabilir

WooCommerce uzantılarıyla, gökyüzü gerçekten sınırdır. 450'den fazla uzantı ve sayma, mağazanızı neredeyse sınırsız şekilde yapılandırabileceğiniz anlamına gelir.

Temel eklentiye eklemek yerine, uzantılar yalnızca WooCommerce ilk kurulduğunda çalışan eklentilerdir ve e-ticaret web sitenize ek işlevler eklerler.

WooCommerce mağazasından ücretsiz ve premium uzantıları edinebilirsiniz WordPress eklenti dizininde WooCommerce için tasarlanmış veya onunla uyumlu birçok ek eklenti vardır.

Neden WooCommerce Kullanmalıyım?

Artık "WooCommerce nedir?" Diye yanıtladığımıza göre ve "WooCommerce ne yapabilir?",

 Kullanım kolaylığından SEO'ya, envanter kontrolünden mobil hazırlığa kadar, WooCommerce, WordPress e-ticaret siteniz için net bir seçimdir!

 


Bu makale size yardımcı oldu mu?Konu ile İlgili Diğer Makaleler
Yazar Hakkında


    Yorum Gönder